ZABIEG POBRANIA KOMÓREK MACIERZYSTYCH Z TŁUSZCZU

Zabieg lipotransferu polega na pobraniu z organizmu pacjenta komórek tłuszczowych poprzez liposukcję.
Specjalnie przygotowany i pobrany materiał (oczyszczony, wyselekcjonowany) do ponownego użyty u pacjenta medycyny estetycznej lub u pacjenta ortopedii. Ostatecznie jest to rozwiązanie dla wielu pacjentów z dziedziny ortopedii i medycyny estetycznej.

EFEKTY LIPOTRANSFERU

Celem przeprowadzenia zabiegu lipotransferu jest użycie własnych komórek tłuszczowych do uzupełnienia np. zmarszczek na twarzy, wymodelowanie twarzy. Przeszczep tłuszczu to również metoda regeneracyjna dla miejsca, w które są komórki macierzyste wstrzykiwane. Działanie komórek macierzystych w zabiegach medycyny estetycznej jest potwierdzone wieloletnim stosowaniem oraz przeprowadzanymi badaniami. Dlatego daje to taki doskonały efekt.

PRZEBIEG ZABIEGU LIPOTRANSFERU – PRZESZCZEPIENIA TŁUSZCZU

Ten zabieg z zakresu medycyny estetycznej przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Sterylność zabiegu i pobranego materiału zapewniają najnowsze urządzenia do przeprowadzania zabiegu lipotransferu w rezultacie jest to jeden z bezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

PIERWSZY ETAP – LIPOSUKCJA

Tłuszcz niezbędny do przeprowadzenia zabiegu lipotransferu pobiera się z ciała pacjenta. Najczęstszymi miejscami pobrania tłuszczu są okolice brzucha i ud. Ostatecznie najważniejsze jest bezpieczeństwo własnego materiały z ciała pacjenta.

DRUGI ETAP – WYSELEKCJONOWANIE KOMÓREK MACIERZYSTYCH

Przy pomocy specjalnych urządzeń medycznych w sterylnych warunkach, pobrany tłuszcz jest selekcjonowany, oczyszczany w celu otrzymania materiału gotowego do wstrzyknięcia dla pacjenta. Proces ten nie jest długotrwały, a pacjent w tym czasie może oddać się relaksowi.

TRZECI ETAP – INIEKCJA (WSTRZYKNIĘCIE) GOTOWEGO MATERIAŁU W WYBRANE PARTIE CIAŁA

Wybrane podczas wywiadu miejsce ostrzykuje się gotowym materiałem pochodzącym od pacjenta. Zabieg odbywa się przy miejscowym znieczuleniu i podobnie jak w zabiegu uzupełniaia kwasem hialuronowym, jedyne co czuć to efekt wypełniania i napinania się skóry.

WYKORZYSTANIE KOMÓREK MACIERZYSTYCH Z MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

Głównymi kryteriami wybrania lipotransferu i używania własnych komórek macierzystych, pozyskanych z tłuszczu z własnego ciała to chęć uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu końcowego inaczej niż praca z zewnętrznymi materiałami medycznymi.
Komórki macierzyste w odróżnieniu od materiałów medycznych typu kwas hialuronowy czy botox, różnią się uzyskiwaniem regeneracji w miejscu podania. W przypadku korzystania z komórek macierzystych pozyskanych w zabiegu lipotransferu, następuje proces regeneracji i wytworzenie naturalnego procesu odbudowy.

WYKORZYSTANIE KOMÓREK MACIERZYSTYCH W ORTOPEDII

Powód korzystania z zabiegów pacjentów ortopedycznych jest chęć skorzystania z zabiegów lipotransferu, ponieważ szukają ulgi w schorzeniu jakim jest zwyrodnienie stawów, czy kontuzja ścięgien. Ostatecznie poszukują innych rozwiązań leczenia zwyrodnienia stawów. Po podaniu pacjentowi wyselekcjonowanych komórek macierzystych uzyskuje się, podczas procesu lipotranferu, regenerację najbardziej zniszczonych stawów, pozwalając pacjentowi lepiej funkcjonować. Ostatecznie likwidująca na dłuższy czas skutki uboczne zwyrodnienia stawów.

ZASTOSOWANIE LIPOTRANSFERU W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ:

– modelowanie owalu twarzy
– korygowanie kształtu policzków
– korygowanie i powiększanie ust
– redukcja blizn potrądzikowych
– usuwanie cieni pod oczyma
– modelowanie kształtu piersi

ZASTOSOWANIE LIPOTRANSFERU W ORTOPEDII

– zwyrodnienia stawów
– kontuzje ścięgien

PRZECIWSKAZANIA LIPOTRANSFERU – PRZECIWSKAZANIA PRZESZCZEPU TŁUSZCZOWYCH KOMÓREK MACIERZYSTYCH.

Przede wszystkim innym powodem wyboru komórek macierzystych wyodrębnionych z tłuszczu jest ich niezwykła trwałość oraz prawie ze 100% stopniem żywotności co pozwala na długotrwały efekt po zastosowanej terapii.

1. ciąża
2. karmienie piersią

Jakub Jakubowski - ZnanyLekarz.pl