KWAS HIALURONOWY

OCZY

Kwas hialuronowy – oczy

Obszar oczu i skóra wokół oczu traci bardzo szybko swoją jędrność i napięcie. Jest ona bardzo cienka i najszybciej działaja na nią niekorzystne procesy.

Oczywiście najczęściej powodem zmian wokół oczu jest upływający wiek, mimika twarzy i naturalna kolej rzeczy, natomiast do elementów mających wpływ ma również tryb życia, nałogi (palenie papierosów) i środowisko (zanieczyszczenia).

Chcąc zapobiegać i usuwać skutki wczesnego wiotczenia skóry możliwe są różne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej m.in. kwas hialuronowy

Czy kwas hialuronowy działa na okolice oczu?

Wykorzystywany jest przede wszystkim do wypełniania zmarszczek, fałdów i bruzd. Nisko usieciowany używany w mezoterapii, poprawia nawilżenie skóry, jej gęstość i elastyczność. Biochemicznie jest polisacharydem naturalnie występującym w tkance podskórnej. Jego głównym zadaniem, ze względu na swoje powinowactwo, jest wiązanie i magazynowanie wody, przez co zyskuje ona utracone nawilżenie. W miejscu gdzie utrata nawilżenia jest znaczna powstają zmarszczki.

Przebieg zabiegu kwasem hialuronowym.

  • w pełni biokompatybilny kwas hialuronowy integruje się ze skórą pacjenta sprawiając, że ta staje się na powrót lśniąca i prawidłowo odżywiona
  • zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym z zastosowaniem kremu Emla, który na pół godziny przed ostrzykiwaniem danej okolicy, nakładany jest w postaci opatrunku okluzyjnego
  • za pomocą preparatów kwasu hialuronowego, w znacznej mierze, możemy poradzić sobie ze zmarszczkami okolic oczu, opadniętymi kącikami oczu czy zmarszczkami między brwiami

 

Efekty zastosowania kwasu hialuronowego na okolice oczu

 

Efekty zabiegów w znacznej mierze uzależnione są od wieku biologicznego pacjenta, cech osobniczych i zaawansowania zmian podlegających terapii.
Kwas hialuronowy jest w pełni bezpieczny i prawie nie ma przeciwwskazań do jego zastosowania, jednakże nie zaleca się zabiegu u:
kobiet w ciąży, bądź w okresie laktacji; pacjentów cierpiących na choroby autoimmunologiczne; ze skłonnością do powstawania blizn przerostowych, keloidów; ze stanami zapalnymi skóry (trądzik, opryszczka.)
z nadwrażliwością na kwas hialuronowy;
Skuteczność i bezpieczeństwo to ważne zalety kwasu hialuronowego, a pierwsze efekty widoczne są już po zakończonym zabiegu.
Wygładzenie zmarszczek jak i uzyskana objętość utrzymuje się średnio 9-12 miesięcy.

Jakub Jakubowski - ZnanyLekarz.pl