NICI LIFTINGUJĄCE PDO

TWARZ

Nici liftingujące PDO

 

Nici PDO są syntetycznym włóknem, które po pewnym czasie rozpuszcza się w skórze. Nić jest umieszczna w skórze dzięki bardzo cienkiej igle w wybranym obszarze skóry narażonym na utratę jędrności.

Najlepsze zastosowanie nici PDO to okolice twarzy, szyi, dekoltu.

Włókno, z którego stworzone są nici, pobudza naturalny kolagen. Efektem jest bardziej napięta skóra, odmłodzony wygląd i odzyskana jędrność.

 

Nici Haczykowate

 

Najbardziej rozpowszechnionym systemem nici liftingujących m.in. poprzez stosunkowo łatwą procedurę założenia, jest system nici haczykowatych. Większość nici oferowanych na runku posiada nacięcia wzdłuż nici tworzące haczyki ułożone w przeciwnym do siebie kierunku. Jeden i drugi koniec ponacinany jest zbieżnie. Haczykowate nacięcia kotwiczą się w tkance. Stabilizują nić i skutecznie uniemożliwiają jej niepożądane przesunięcie. Po napięciu nici haczyki z przeciwnego końca zahaczają się również o tkankę, uniemożliwiając cofniecie się nici.Tym samym nici haczykowate dwukierunkowe zbieżne są nićmi liftingującymi niewymagającymi przyszycia do nieruchomej tkanki. W swojej praktyce stosuję tzw. MOLDED COGS, czyli nici odlewane, charakteryzujące się większą wytrzymałością do nici nacinanych.

 

Nici Gładkie

 

Nici gładkie odznaczają się względnie łatwą procedurą założenia i niewielką urazowością, co doprowadziło do częstego używania ich w tzw. „rewitalizacji skóry”. Wprowadzone do tkanki podskórnej nici PDO pełnią funkcję rusztowania dla zmęczonej i zwiotczałej skóry. Stymulują także komórki, zwane fibroblastami, do produkcji nowego kolagenu, co dodatkowo ujędrnia skórę i poprawia jej napięcie. Stymulacja fibroblastów powoduje także pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że materiał, z którego wykonane są nici pobudza syntezę naturalnego kwasu hialuronowego w skórze.

Na czym polega zabieg nićmi liftingującymi ?

Zabieg nićmi liftingującymi jest zabiegiem bezoperacyjnym pomagającym zatrzymać upływający czas.

 

Wskazania do zabiegu liftingującego przy pomocy nici PDO.

Główne wskazania do przeprowadzenia zabiegu przy pomocy nici liftingujących to:

  • zmarszczki na czole
  • dolne powieki (tzw. worki)
  • opadające górne powieki (pod brwiami)
  • opadająca szyja i owal twarzy
  • policzki, które straciły jędrność
  • szyja i utrata jędrności

 

Lifting nićmi PDO – efekty

 

Efekty przeprowadzenia zabiegu liftingującego przy pomocy nici PDO to przede wszystkim widoczne odmłodzenie skóry i wygładzenie zmarszczek. W przypadku skóry tłustej efektem jest również zwężenie porów. Pacjenci zaobserwowali również rozjaśnienienie skóry.

Widoczny lifting skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Jakub Jakubowski - ZnanyLekarz.pl