KWAS HIALURONOWY

USTA

Kwas hialuronowy – usta

 

Z wiekiem usta tracą swoją objętość oraz kontur. Granica między skórą, a czerwienią wargową ulega zatarciu. W rezultacie usta zwężają się i stają się mniej wyraziste.
W chwili obecnej mamy możliwość, z pomocą wysoko usieciowanego kwasu hialuronowego, wyraźnie poprawić ich wygląd, poprzez dodanie objętości i ewentualne modelowanie.

Jak może pomóc kwas hialuronowy – usta?

Podczas wypełniania usta można delikatnie wywinąć na zewnątrz, skorygować dysproporcję między górną i dolną wargą jak i zaburzenia symetrii w obrębie samej wargi. Zabieg można przeprowadzić tak, aby usta zyskały jedynie efekt odświeżenia, nawilżenia i wymodelowania. Wtedy nikt nie pozna, że były poddane procedurze z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Można też powiększyć je tak, aby było to bardzo wyraźne. Ważnym elementem jest odtworzenie rynienki podnosowej, jak i uniesienie kącików ust, przez co twarz staje się wyraźnie młodsza. Samo wypełnienie konturu ust sprawia, że usta wyraźnie odgraniczają się od skóry, a niewielkie zmarszczki wokół ust ulegają wygładzeniu.

Przebieg zabiegu kwasem hialuronowym

  • procedurę przeprowadza się w znieczuleniu nasiękowym kremem Emla, pod opatrunkiem okluzyjnym
  • zabieg trwa ok. 30 minut
  • użycie igły do wprowadzenia odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego

 

Efekty podania kwasu hialuronowego – usta

 

Zabieg przy użyciu kwasu hialuronowego jest bezpieczny, a rezultaty widoczne są natychmiast.
Utrzymują się one, w zależności od zastosowanego preparatu, przez okres od 8 do 10 miesięcy.

Jakub Jakubowski - ZnanyLekarz.pl