Co robić na bolące kolana ?

KOLANA

Bolące kolana są problemem wielu pacjentów. Najczęstsze przyczyny bólu kolan to zwyrodnienia stawów lub problemy pourazowe takie jak zerwanie więzadła krzyżowego tzw ACL lub problemy z łąkątką.

Jakie rozwiązanie dla bolących kolan ?

W celu poznania przyczy bolących kolan najlepszym rozwiązaniem często zaraz po zwykłym badaniu palpacyjnym, jest artroskopia kolana.Badanie pozwala sprawdzić co jest przyczyną bólu, a poznanie źródła bólu pomaga zastosować odpowiednią kurację leczniczą.

Zabieg artroskopi kolana

  • wykonuję zabiegi artroskopi w prywatnej klinice w Poznaniu
  • doświadczenie i ilość wykonanych zabiegów pozwala skupić się przeprowadzanej artroskopi, a nie na samym przygotowaniu do zabiegu
  • pomoc pozabiegowa dla pacjentów ortopedycznych

 

Podanie osocza w okolicy więzadeł

 

Jedną z metod pomocy pacjentom niewymagającym intewerwencji zabiegowej, ortopedycznej jest podanie bezpośrednio do więzadeł jak i w okolice osocza bogatopłytkowego.

Efektem podania osocza jest odbudowa komórek i regeneracja zmienionego chorobowo miejsca.

 

Komórki macierzyste podane do kolana

 

Komórki macierzyste są znane i stosowane w medycynie jako swoistego rodzaju tajemna broń. Organizm człowieka potrafi sam stworzyć komórki, które działają jak cudowne lekarstwo. Regenerują i działają w miejscu podania odtwarzając stan sprzed zmiany chorobowej.

 

Kwas hialuronowy jest wykorzystywany w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów

 

Kwas hialuronowy nie tylko chroni skórę przed wiotczeniem, zwalcza wolne rodniki, stanowi skuteczną barierę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, ale także pozytywnie wpływa na układ kostny. Na przykład kwas hialuronowy podany w kolano, znacząco usprawnia odporność więzadła oraz chrząstek. Stanowi swego rodzaju klej scalający wszystkie kostne połączenia w organizmie. Wspomaga także syntezę mazi stawowej.

Fibryna bogatoplytkowa

 

Osocze bogatopłytkowe jest jednym z elementów naturalnego procesu obrony i regeneracji organizmu przy wszelkich urazach. Stanowi wielki potencjał dla naprawy tkanek w trakcie procesu gojenia, dzięki tzw. czynnikom wzrostu, które szczególnie wpływają na odbudowę mięśni i ścięgien. Niewątpliwą zaletą tego typu leczenia jest fakt, że bazuje na wykorzystaniu naturalnych mechanizmów odtwórczych tkanek, pobudzając tym samym i stymulując je bez ingerowania sztucznymi substancjami.

 

Noltrex

Noltrex to płynna endoproteza zawierająca trójwymiarowy poliakrylamid oraz jony srebra. Preparat służy do zastąpienia mazi stawowej (substancji, wypełniającej jamę stawową i zmniejszającej tarcie w stawach poprzez smarowanie powierzchni chrząstek).

Blokada sterydowa 

 

Zastrzyki ze sterydów działają poprzez zmniejszanie stanu zapalnego. Gdy stan zapalny ustępuje, związany z nim ból zazwyczaj również mija. Zastrzyk powinien zacząć działać w ciągu kilku dni i działanie może trwać wiele tygodni. Dokładny czas różni się w zależności od pacjenta. W niektórych schorzeniach jedno wstrzyknięcie wystarczy, żeby w całości pozbyć się stanu zapalnego i bólu, podczas gdy w poważniejszych przypadkach może być wymagane wykonanie kilku wstrzyknięć.